19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

(19 Eylül 2020 Cumartesi)

Kayseri Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Adnan İncetoprak’ın “19 Eylül Gaziler Günü” Mesajı

  Kayseri Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Adnan İncetoprak, “19 Eylül Gaziler Günü” münasebeti ile bir mesaj yayımladı. 

İncetoprak yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Bugün vatanı, milleti, bayrağı için canları pahasına savaşan, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri, milletimizin güvenliği ve huzuru için uzuvlarını kaybeden şehit ve gazilerimizin günüdür.
Bugün, ‘Kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade edebilmek adına önemli bir fırsattır. Vatanı, milleti ve değerlerini canından aziz bilmiş, vatan ve hürriyet aşkı, bayrak sevgisi gibi değerleri her şeyden üstün tutarak bu vatanın düşmanlarına karşı her türlü mücadele veren kahraman gazilerimiz, geçmişte olduğu gibi gelecekte de minnet ve şerefle anılacaktır. Bizler, üzerinde yaşadığımız coğrafyada aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde Türk milleti olarak varlığımızı sürdürüyor, bu kutsal vatan topraklarında onların sayesinde yaşıyoruz. Bağımsızlık ve istiklali uğruna canını ortaya koyan, şehit ve gazi olmayı onur sayan vatanın ve milletin bekası uğruna uzuvlarını kaybeden gazilerimize ve şehitlerimize minnet duyuyoruz. 
19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bu anlamlı günde Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,  tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Vatanın bölünmez bütünlüğü, devletin bekası ve milletin birliği uğruna canlarını ortaya koyan, şehitliğe niyet eden ve gazilik rütbesine yükselen kahramanlarımızı da saygıyla selamlıyor, esenlikler diliyorum.”