Telefon
İnstagram

Şehitlerimiz Anıldı

Şehitlerimiz Anıldı

Şehitlerimiz Anıldı

Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Adnan İncetoprak, "Hain terör örgütü üyesinin, 17 Aralık 2016 günü Kayseri Erciyes Üniversitesi kampüsü yanındaki otobüs durağında, 1. Komando Tugayı’na bağlı sivil kıyafetleriyle çarşı iznine çıkan askerlerimizi taşıyan otobüsün yanına yanaşıp kullandığı aracı infilak ettirmesi sonucu 15 canımızı şehit verdik. 54 vatan evladı da çeşitli yerlerinden yaralanarak gazi oldu. Hain terör saldırısının üzerinden tam 4 yıl geçti." dedi.

Adnan İncetoprak, ''O gün Kayseri’nin yüreğine ateş düştü. Esnafıyla, işadamıyla,  yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, erkeğiyle, devletiyle, sivil toplum kuruluşları ile tüm Kayseri birlik ve beraberlik içerisinde oldu. Kimi gazi ailelerine yardımcı olmaya çalıştı, kimi şehit ailelerini teselli etmeye çalıştı, kimi kan vermek için mücadele etti.''

''Birlik ve beraberliğimizi hedef alan, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu tür saldırılarla defalarca karşılaşmış bir milletiz’’ diyen Adnan İncetoprak, eli kanlı terör örgütleri asla hedeflerine ulaşamayacaklardır. Kalleşçe saldırılarla bölünüp parçalanacak bir millet değiliz. Bu hain terör saldırısında şehit olan kahraman askerlerimizi rahmet ve minnetle anarken, gazilerimize de hayırlı uzun ömürler diliyorum. Vatan onlara minnettardır.'' dedi.