21.Genel Kurul

(25 Kasım 2013 Pazartesi)

      Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği 21. Olağan Genel Kurul Toplantısı 23.11.2013 tarihinde dernek binası konferans salonunda gerçekleştirildi. Seçime tek aday olarak katılan Ömer Gülsoy, üyelerin tamamının oylarıyla yeniden dernek başkanı seçildi. 
    Seçimin ardından üyelere teşekkür eden Sarraflar ve Kuyumcular Dernek Başkanı Ömer Gülsoy,'' Sivil toplum kuruluşlarında görev almak her şeyden önce gönül ister , mesai ister. Maddi manevi fedakarlık ister. Bu bakımdan bizi yalnız bırakmayan yönetim kurulundaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  24 yönetim kurulu üyemiz arasında  asil ve yedek diye ayrım yok. Başkan ne ise bütün yönetim kurulu üyeleri de odur. Daha açık bir ifadeyle üç yüz üyemizin tamamı yönetim kurulu üyesidir'' dedi.

 REKABET KARDEŞLİK DUYGUSUNU ZEDELİYOR!

       
Üyelere çağrıda bulunan Gülsoy, rekabet ortamının kardeşlik duygusunu zedelediğini belirttiği konuşmasında şunları söyledi: '' Eğer bir başarı yakalanacaksa hepimiz taşın altına elimizi koymak zorundayız. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemizden kaynaklanır yoksa sadece yönetim kurulunun yapacağı işler değildir. Sizler destek vermezseniz,alınan kararlara hassasiyetle yaklaşmazsanız bizlere destek olmazsanız başarının yakalanması mümkün değilidr.
      Bizler dünyanın en eski ve saygın mesleğini icra ediyoruz. Bu mesleği daha saygın hale getirmek için sizlerin sayesinde, birbirimize saygı göstererek mesleğimizi hak ettiği yere getireceğimizden eminiz. Bizler ahilik kurumunu yaşayan ve yaşatan kurumlarız.
      Ticaretten, para kazanmaktan dah önce  önemli olan beşeri münasabetlerdir. Esnaflarımızdan Kazancılar kültürünü yaşamaları ve yaşatmalarını istiyoruz. Bu da sizlerin sayesinde gerçekleşmektedir. Aşırı rekabet ortamında kardeşlik duygusu maalesef zedeleniyor'' dedi.
    Gülsoy, ''Kayserili sarraf ve kuyumcuların, sizlerin, mesleğini en iyi şekilde icra eden, ''müşteri veli nimettir'' olgusunu işleyen, müşterisine izzet ikram ve taltıfta bulunan, onun hak ve menfaatlerini kendi menfaatlerinden üstün gören, müşterisine asla kötü davranmayan, rekabetin güzel yanlarını uygulayan, kötü yanlarından kaçınan, birbirinin  ticaretini baltalamayan, satınan malı karalamayan, alınan bir ürüne kara çalmayan,dürüst ve doğru ticareti destekleyen anlayışta olduğunuz, böyle davrandığınız için sizlerle gurur duyuyor, takdir ve tebrik ediyorum.'' dedi.
    Gülsoy, konuşmasını,'' Hepiniz rızkı veren Allah'tır inancı içerisinde ticaretinizi yapmaktasınız. Hepinizi bu anlmada tebrik ediyorum. Bugün dünden iyiyiz. Yarın bugünden de iyi olabiliriz. Bunun gerçekleşmesi birbirimize saygı göstermekten geçer. Gönül birliğimizin sağlamlaşması sayesinde başarılı hizmetleri hep birlikte gerçekleştirebiliriz. Yeni yönetim kuruluna cenabı Allahın yardımcı olmasını niyaz ediyorum.'' diyerek bitirdi.